Grupa Eurotel działa głównie w obszarze sprzedaży detalicznej prowadząc salony z ofertą operatorów telefonii komórkowej  T-Mobile oraz PLAY i Canal+. Grupa Eurotel posiada wiodącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym obsługując łącznie ponad 200 takich salonów sprzedaży na terenie całego kraju.

Eurotel był jedną z firm wprowadzających technologię GSM w Polsce, rozpoczynając 16 września 1996 roku nowy etap w telekomunikacji, zmieniając styl pracy i życia wielu klientów. Przygodę z nową technologią rozpoczynało wtedy ponad sto podobnych firm. Obecnie zostało ich tylko kilka, co najlepiej świadczy o zweryfikowaniu efektywności działania Spółki przez rynek.

Eurotel SA posiada 100% udziałów w sieci obsługującej salony operatora PLAY pod marką Viamind. Spółki Grupy Eurotel zatrudniają łącznie ok. 400 pracowników, skonsolidowane obroty przekraczają 250 mln zł rocznie.

W ramach Eurotel SA prowadzona jest również współpraca z Apple International, na podstawie której działa sieci salonów sprzedaży produktów Apple pod własną marką iDream.  Obecne działa 9 takich salonów na terenie Polski. Prowadzenie serwisu sprzętu Apple oraz rozpoczęcie działalności edukacyjnej związanej z produktami Apple jest kolejnym etapem zacieśniania tej współpracy i będzie kontynuowane również w innych obszarach jak np. biznes.

W 2006 rok akcje Eurotel SA zadebiutowały na głównym rynku GPW w Warszawie, a kurs Spółki podczas debiutu wzrósł o 16%. Spółka pozyskała środki w wysokości prawie 20 mln zł, które zostały przeznaczone na rozwój polegający głównie na akwizycji innych sieci sprzedaży, co pozwolił spółce stać się największym partnerem operatora T-Mobile.

Eurotel SA posiada politykę wypłaty dywidendy publikowaną na swojej stronie relacji inwestorskich, dzieląc się zyskami z inwestorami corocznie od momentu swojego debiutu.

Eurotel SA aktywnie współpracuje z rynkiem kapitałowym zarówno w obszarze instytucji finansowych jak i inwestorami indywidualnymi, głównie poprzez współpracę ze SII. Odbywane są również cykliczne spotkania z zainteresowanymi uczestnikami rynku jak i na bieżąco udzielane są odpowiedzi na zadawane pytania m.in. w programie „Spółka odpowiada inwestorom” Pulsu Biznesu.

Eurotel SA przestrzega zasad zawartych w Dobrych praktykach spółek notowanych na GPW. Akcje Eurotel SA są objęte programem wspierania płynności GPW, a Spółka posiada swojego animatora rynku.

Eurotel i jego spółki zależne są laureatami wielu wyróżnień i nagród dotyczących osiąganych wyników i standardów obsługi klienta w ramach współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi. Eurotel SA jest również laureatem wielu innych nagród i wyróżnień jak Gazela Biznesu, Przedsiębiorstwo Fair Play, Gepard Biznesu, czy nagród branżowych jak Złoty Bell.